Rama: Saliu dhe urbanistika si Sudja dhe makroekonomia
Kreu i Partrisë Socialiste, Edi Rama reagoi ndaj akuzavehedhura nga kryeministri Berisha duke e krahasuar zhvillimin e urbanistik të propozuar prej tij si zhvillimi ekonomik i sjellë prej njërës prej ish-firmave piramidale “Sude”.


Saliu dhe urbanistika si Sudja dhe makroekonomia! As sa mund të sillte Sudja zhvillim ekonomik aq mund të sjellë Saliu zhvillim urbanistik”, deklaroi Rama.

Reagimi i tij redhi pas akuzavehedhura nga kreu i qeverisë gjatë vizitës së tij në Muzeun Kombëtar ku ka parë nga afër projektet për zgjatimin e bulevardit. Ai u shpreh për mediat se gjatë viteve që Rama kishte drejtuar bashkinë kryeqyteti ishte betonizuar. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2012, ora 15:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori