Rama: Rudina nuk është karagjoze, mendimi im për Gjuzin
Kryeministri Edi Rama thotë se do bëjë reforma të rëndësishme dhe me opozitën e re. Por i pyetur për cilësinë e kësaj opozite, Rama tha se për këtë llogari duhet ti kërkojnë Luzlim Bashës dhe Monika Kryemadhit.

“Nuk mendoj që Rudina Hajdari është karagjoze, nëse ka debat për nivelin e tyre që ka atje shkoni pyesin ata që i kanë futur në Parlament. Ata i ka futur Basha e Monika… Ata i kanë futur, ata ikën nga Parlamenti dhe nga lisat e tyre erdhën disa zonja dhe zotërinj. Ka njerëz më nivel dhe ndonjë që rrit audiencën e Opinionit për të krijuar ilariteti siç është kujtim Gjuzi. Listën e solli Lulzim Basha, nuk ka lidhje kjo me ne”, tha Rama.

Gjate emisionit të së mërkurë në Opinion, Gjuzi tha se ishte rrobaqepës dhe se i kishte qepur pantallonat madje Edi Ramës deri sa ky i fundit mësoi të qepte vetë.
Shtuar më 16/05/2019, ora 23:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori