Rama: Qeveria krijon probleme artificiale në Tiranë
Kryetari i PS-së, Edi Rama
“Përveç vështirësive, për të mos rritur çmimin e biletës, qeveria po krijon artificialisht probleme për të bllokuar punën e bashkisë dhe për t'i mërzituar ata në një përpjekje të dëshpëruar duke i thenë atyre se kjo bashki nuk bën për qytetarët”. Kjo ishte deklarata e kryetarit të Bashkisë së Tiranës Edi Rama sipas të cilit qeveria po përpiqet të vërë qytetarët kundër Bashkisë.

Rama theksoi se Bashkia e Tiranës në sajë të projektit të saj për të rinovuar linjën e unazës të Tiranës, në fund të janarit do të kompletojë me autobuza të rinj këtë linjë.
Shtuar më 30/11/2010, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori