Rama presion naftëtarëve: Po nuk ndaluat grevën nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim!
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për grevën e naftëtarëve duke deklaruar hapur se nëse nuk ndalohet greva, nuk do të ketë asnjë bashkëbisedim.

Rama shkruan se pa u ndalur greva nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim dhe se ideja për tu futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar.

Rama shton se me tu ndalur greva ato do të ulën dhe të bisedojnë vëllazërisht.

Postimi i plotë:

Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh,sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim!

Ideja se duke u futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar.

Me t’u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht!

Shtuar më 21/10/2020, ora 18:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori