Rama premtoi përgjysmimin e tarifave, Kryemadhi e akuzon se po gënjen
Kryeministri Rama ka premtuar ditën e sotme përgjysmimin e tarifave të Universiteteve.

Por Monika Kryemadhi thotë se një premtim i tillë është i pamundur nëse nuk ka ndryshim të buxhetit të Arsimit.

“Qeveria i ka shumë të qarta kërkesat, ka mundësinë për ndryshime në buxhet, për të treguar dëshirën e mire për të plëtuar kërkesat dhe nuk jep qoftë dhe një lek”, tha Kryemadhi në emisionin “Dritare”.

“Duhet të ndryshojë buxhetin që ta përgjysmojë, si do e bëjë? Ky është mashtrues. Ndaj studentët thonë s’të besojmë se ai gënjen. Studentet e dine se nëse ndryshon buxhetin s’mund te ulen tarifat”, tha kryetarja e LSI-së.
Shtuar më 18/12/2018, ora 23:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori