Rama përshëndet demarkacionin: Super Kosova, tani BE të heqë vizat
Pëlqej
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur miratimin e demarkacionit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi, në parlamentin kosovar gjatë mbrëmjes së sotme.

“Super Kosova. Vota për demarkacionin një votë e vonuar, por kuptimplotë për Kosovën si shtet që dëshmon seriozitet në angazhimet e veta.Tani Bashkimi Europian t’i përmbahet pa vonesë angazhimit të vet: Liri lëvizjeje pa viza në Europë për qytetarët e Kosovës” – shkruan Rama në rrjetet sociale. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2018, ora 19:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori