Rama: PD të harrojë qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve
Kryeministri i vendit, Edi Rama i bën thirrje Partisë Demokratike që ta harrojë qeverinë teknike.

Në fjalimin e përjavshëm në rrjetin social Facebook, Rama ftoi edhe një herë tjetër PD-në për të dialoguar.

Lexoni më poshtë postimin e plotë:

Thirrja ime; bujrum të dialogojmë dhe të votojmë së bashku për çdo mekanizëm që duhet. Të dialogojmë për gjithçka që kemi në dorë. PD duhet ta harrojë qeverinë teknike dhe shtyrjen e datës së zgjedhjeve.

Qeveria zgjidhet nga populli dhe jo nga çadra e Partisë Demokratike. Me dinjitetin e Shqipërisë ne nuk luajmë. E shkuara nuk do të përsëritet më. E ardhmja do të vendoset më 18 qershor.
Vetëm populli do të mund ta vendosë me votë.

Kryeministri Rama i ka kërkuar Partisë Demokratike që të rishohë vendimin për Kavajën./Albeu.com/


Shtuar më 26/03/2017, ora 18:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori