Rama paralajmëron PD-në: Ja ç’do të ndodh nëse nuk merrni pjesë në zgjedhje
Pëlqej
Kryeministri i vendit, Edi Rama ditë ne sotme në një takim me të rinjtë e Kukësit ka deklaruar se në tre vjet e gjysmë nuk bënë shume por kanë kuptuar një gjë që “Shqipëri mund të bëhet”.

“Thuajini miqve shokëve të lagjes se ata që nuk duan të hyn në zgjedhje i tremben drejtësisë. Ne do të marrim përsipër barrën që ti përfaqësojmë edhe ata. Politikanë që kanë frikë drejtësinë nuk i duhen dreqit jo me popullit”.

Me tej ne takim me të rinjtë e Kukësit Rama u shpreh se në tre vjet e gjysmë nuk bënë shume por kanë kuptuar një gjë që “Shqipëri mund të bëhet

“Për ti dhënë të ardhmes tuaj një mundësi. Të ja dalim të gjithë këtu bashkë në Shqipëri. Në tre vite e gjysmë ne nuk bëmë shumë gjera, por bëmë një gjë, kuptuam që Shqipëria mund të bëhet. Dhamë më prova se policët nuk hanë fara në kryqëzim dhe nuk shtrijnë kapelën për me e mbush me lek’, u shpreh Rama. /albeu.com/


Shtuar më 21/04/2017, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori