Rama: Opozita nuk do të marrë pjesë në raundin e parë të zgjedhjes s&e
Albeu.com
Kryetari i Partisë Socialiste ka dalë me një qëndrim të prerë të partive opozitare duke deklaruar se nuk do të marrë pjesë në raundin e parë për zgjedhjen e presidentit me datë 20 qershor. Vetëm një ditë pas thirrjes së presidentit amerikan George W. Bush për bashkëpunim të klasës politike për integrimin e vendit në organizmat ndërkombëtare, zoti Rama në emër të partive të majta opozitare ka dalë me një qëndrim të tillë. Ai ka deklaruar se zgjedhja e presidentit duhet të bëhet sipas një konsensusi të arritur midis palëve dhe jo në mënyrë të njëashme. start
Shtuar më 12/06/2007, ora 09:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori