Rama nxjerr videon nga tërmeti i 21 shtatorit, çfarë ka ndodhur sot
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur duke hedhur sytë të ajo çfarë ndodhi 21 shtatorin e vitit që lamë pas,

Pamje të cilat të rikthejnë nën ethet e tërmetit e dhjetra dridhjeve të tokës, teksa shumë shqiptarë mbetën të pastrehë.

Kreu i qeverisë, teksa tregon pamjet e dëmeve nga tërmeti, thotë se 65 familjet që mbetën të pastrehuara atë kohë, janë futur tashmë në banesa të reja.

Por, me dhjetra familje të tjera po jetojnë ende në çadra si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit ëe mori me vete dhe 51 jetë njerzitsh.

“Sot 1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit

NE THEMI ATË QË BËJMË DHE BËJMË ATË QË THEMI!”, shkruan Rama krah videos.
Shtuar më 21/09/2020, ora 08:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori