Rama nuk mban përgjegjësi për të vetët, "lëshon" Ervin Bushatin
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp ditën e sotme ka deklaruar se Partia Socialiste nuk bëhet mburojë e askujt.

Kryeministri iu referua çështjes së përfolur gjatë ditëve të fundit në media që lidhet me nisjen e hetimeve nga SPAK për deputetin socialist Ervin Bushati.

“Kur në PS dikush merr detyrë, përgjegjësia mbetet individuale. PS nuk bëhet mburojë e askujt”, tha Rama.

Kujtojmë se të njëjtën gjë ka bërë edhe me Tahirin, Xhafajn, Gjiknurin dhe tani edhe Bushatin.

Shtuar më 17/11/2020, ora 12:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori