Rama nuk lë pas batutat, ja çfarë i thotë gjimnazistes
Edhe në ditën e parë të shkollës, Edi Rama nuk i ka lënë batutat dhe ironitë e tij. Teksa ka qënë i pranishëm në shkollën e mesme "Ismail Qemali", në të cilën nënvizoi se prindërit do të lajmërohen për të gjitha notat dhe mungesat, ai është afruar tek dy të rinj.

Kryeministri shpesh herë ka qënë në vemëndjen e mediave rozë, për shkak të paraqitjes së tij mjaft të kuruar, ky bien në sy dhe këmishat me lule. Por flokët e një vajze, duket se kanë qënë mjaft në trend, pasi Rama e pikasi mjaft lehtë e ndërsa i bëri disa pyetje për të shuar kureshtjen.

Rama pasi ka komplimentuar vajzën në fjalë është drejtuar edhe tek një i ri, me të cilin realizoi edhe një foto.

“Kjo dyshja është për të bërë një fotografi "Ismail Qemali fashion". Edhe për të bërë trendin e “Ismail Qemalit”, tha ai, ndërsa ishte në krah të dy gjimnazistëve.

Rama: Sa minuta të marrin këto flokët për t’i bërë…?
Gjimnazistja: Nuk i bëj vetë…
Rama: Kush t’i bën?
Gjimnazistja: Mi bën kushërira
Rama: Sa orë i duhen kushërirës?
Gjimnazistja: 10-15 minuta!
Rama: Mirë atëherë sukses dhe paçi sa më shumë flokë që të bëni sa më shumë forma me flokët, se për mua është kohë e kaluar.

Kështu që lum si ti (i drejtohet gjimnazistit në krah), që mund t’i qethësh dhe të zgjaten. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori