Rama: Nuk kemi refuzuar asnje ftese per dialog
Albeu.com
Me të dalë nga spitali infektiv, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama deklaroi se nuk është refuzuar asnjë ftesë për dialog. “Ne jemi të gatshëm jo vetëm të dialogojmë, por dhe të gjejmë rrugën e zgjedhjes, por edhe të bindur se rruga e vetme e zgjidhjes është rruga e transparencës”, u shpreh Rama.
Kryetari socialist shtoi se "kjo është sakrifica më e madhe e një opozite të palëkundur në kërkim të diçkaje kaq elementare si liria. Përgjegjësinë e atyre shpirtrave brenda atyre trupave që po sakrifikohen për një kauzë të madhe, e mban ekskluzivisht pushteti dhe posaçërisht Berisha.”
Shtuar më 08/05/2010, ora 17:05
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori