Rama nuk heq dorë nga e vetja: Mbyllni grevën, atëherë do të vij!
Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të ndalojë grevën e urisë të naftëtareve, ndërkohë që është i vendosur që për inatin e tij personal t'i lërë ato të rrezikojnë edhe jetën.

Rama thotë se askush nuk i kërkon të dorëzohen por shton se e vetmja pengesë mes tyre është greva e urisë.

Ai thotë se nëse do të mbyllin grevën e urisë, do të jetë menjëherë aty për të folur për hallin e tyre.

“Të dashura motra greviste të Ballshit!Askush nuk ju kërkon të dorëzoheni, qeveria nuk është armiku po aleati juaj dhe askush nuk ju ofron lëmoshë, ne jemi gati të qajmë hallin tuaj së bashku! E vetmja pengesë mes nesh është greva juaj. Mbyllni grevën dhe unë do jem aty menjëherë!

Mos u gënjeni nga krokodilët që lotojnë për ju e duan t’ju përdorin kundër qeverisë!Qeveria është e juaja,por nuk mund të bisedojë me ju nën presion e me ultimatume! Grevat bëhen për t’u dëgjuar, jo për të marrë me zor atë që ke në mendje. Ne ju kemi dëgjuar e po ju presim juve!“, shprehet Rama.

Shtuar më 29/10/2020, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori