Rama nuk heq dorë nga dialogu: Ose do vdesim të gjithë së bashku, ose… (FOTO LAJM)

Kryeministri, Edi Rama vazhdon të këmbënguli për një dialog me studentët të cilët janë në protestë që prej 12 ditësh.

Sot Rama, brenda pak oresh ka bërë dy reagime ku kërkon dialog.

Në mëngjes ai postoi një foto ku shihej një studente amerikane ku protestonte me nje panakartë, ku shkruhej "Duam dialog dhe tranparenc".

Ndërsa së fundmi Rama ka reaguar përsëri në Instagram ku shkruan një thënie të Eleanor Rooseveltit.


"Ne duhet të përballemi me faktin që ose do të vdesim të gjithë së bashku, ose do të mësojmë të jetojmë së bashku, dhe nëse kemi ndërmend të jetojmë duhet të dialogojmë”. /albeu.com/

Shtuar më 16/12/2018, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori