Rama nuk e joshi dot, Macron i jep përgjigjen negative nga Sofje
Presidenti i Francës Macron vazhdon të ketë qëndrimin e tij të palëkundur se BE nuk duhet të zgjerohet njëherë për njëherë.

Gjatë një takimi në Sofje, Macron është shprehur se "BE duhet fillimisht të bëjë reforma radikale e reale e më pas duhet menduar për një zgjerim".

"Jam pro integrimit të vendeve të Ballkanit, por ne duhet ta shohim zgjerimin me shumë ashpërsi dhe kujdes. Sa herë që zgjerohemi, ne shikojmë se dobësohemi", -është shprehur Emmanuel MacronSofje. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2018, ora 13:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori