Rama niset nesër drejt Greqisë, cili është misioni
Kryeministri Edi Rama do të nisë ditën e nesërme një vizitë zyrtare në Greqi, ku do të marrë pjesë dhe në forumin BE-Ligës Arabe.

Gjatë vizitës në shtetin grek, Rama do të takohet dhe me homologun e tij Kyriakos Mitsotakis, ku pritet që të diskutohen çështjet e lëna pezull mes dy vendeve, mes tyre dhe marrëveshja e detit, që u la pezull që prej një viti.

Kryeministri Edi Rama do të mbajë edhe një fjalim në forumin e BE-Liga Arabe.
Shtuar më 28/10/2019, ora 10:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori