Rama nis ditën me kukulla, kë thumbon me filmin e “maces që e ha miun”? (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm në Facebook ka uruar qytetarët për një dielë të këndëshme, por ndryshe nga herët e tjera, kreu i qeverisë ka publikuar në “Facebook” pjesë nga filmi shqiptar i animuar për fëmijë ‘Kush qesh i fundit?’.

“MIRËMËNGJES

dhe ju uroj një të dielë të qetë, me këtë film kalamajsh për të rritur që po nuk e patë vetë të paktën tregojuani kalamajve”,- shkruan Rama.

Përshkrimi i filmit

Filmi përmban një histori, ku një mace është vënë në përpjekje për të ngrënë miun. Pavarësisht të gjithave, miu arrin deri në një farë kohe t’i shpëtojë kthetrave të maces.

Fill pas kësaj, macja ndërron taktike, ndërsa i shkruan një letër miut ku i shpjegon se nuk do ta ndjekë më. Por, miu tregohet i kujdesshëm, por deri në fund nuk i shpëton dot gllabërimit të maces. /albeu.com/


Shtuar më 26/03/2017, ora 09:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori