Rama nga Strasburgu: Transparenca vetem me kuti te hapura
Albeu.com
Kryetari i PS-se Edi Rama dhe drejtues te tjere te saj, zhvilluan nje seri takimesh ne Strasburg me zyrtare nderkombetare, per te siguruar mbeshtetjen dhe opinionet e tyre perpara tryezes se te shtunes qe do te ......organizoje Presidenti i Republikes per kapercimin e krizes politike ne vend.

Rama tha se kishte zhvilluar takime te frytshme me mbeshtetes te Shqiperise, ndermjet te cileve me zv Presidentin e Parlamentit Europian.
“Ishte nje pasdite e ngjeshur, ne vijim te nje komunikimi intensiv me parneret nderkombetare, qe te gjithe te deshiruar per zgjidhjen e krizes. Une theksova domosdomsherine e nje procesi te shkuar zgjedhor ne menyre qe te marre fund korrupsioni elektoral”, theksoi kreu socialist.

Sipas Rames, duhet te behet patjeter transparenca dhe per kete ka vetem nje rruge, hapja e kutive. “Te behet transparenca nepermjet hapjes se kutive qe shqiptaret te shikojne ne driten e diellit cfare ka ndodhur. Cdo komisioner nuk duhet te jete pjesetar i forces politike por qytetari qe pergjigjet para ligjit”, shtoi ai.
Shtuar më 11/02/2010, ora 05:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori