Rama në Patos, premton të nxjerrë vendin nga varfëria
Gjatë prezantimit të kandidatëve të Partisë Socialiste në Patos, kryetari Edi Rama premtoi se sektori i naftës do të jetë i mbrojtur nga Qeveria dhe se kjo pasuri e madhe natyrore do të kthehet në formë mirëqënieje për popullin.

"Qeveria e re do të organizojë brenda vitit një konferencë ndërkombëtare këtu në Patos, me qëllim shpëtimin e naftës. Nuk mund të pranojmë që 455 milionë euro në vit të humbasin nga keqqeverisja dhe nga korrupsioni me pasuritë tona natyrore", tha Rama. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2013, ora 13:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori