Rama në Lushnje: Fermerët të ndërtojnë fshatin që punon
Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama, në takimin për bujqësinë në Lushnjë ka ngritur shqetësimin për tjetërsimin e tokës së bukës, ku sipas tij gjenerata e re e ka humbur lidhjen me token. Rama ka premtuar se me programin e saj, PS do te beje rilindje shqiptare per cdo fshat, duke i dhene zgjidhje problemeve me te cilet perballen fermeret.“Në çdo pjesë të Shqipërisë, fermerët të ndërtojnë fshatinpunon. Fermerët të bëhen zëdhënës të programit të PS, do t`i japim zgjidhje përkatësisë së tokës. Do të garantojmë ujitjen e tokës, PS në qeveri zgjidh këtë problem dhe atë të kullimit “ deklaroi ai. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2012, ora 13:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori