Rama në Lezhë: Përmbytje pa shi, veç në Shqipëri ndodh kjo
Kryetar i Partisë Socialiste Edi Rama ka qenë sot në Barbulloj të Lezhës, fshati i cili prej disa ditësh është i përmbytur. Gjatë takimit me banorët Rama tha se qindra familje jetojnë më nes të ujit prej javësh, dhe fëmijët kanë mbetur pa shkollë.

"Permbytje pa shi!Hidrovori i vjeter eshte cuar per skrap dhe i riu nuk eshte ndertuar ende. Vec ne Shqiperi ndodhin keto. Kryetari komunes tregon se si 2.5 miliarde leke per hidrovorin e ri sduken gjekundi teksa uji po kalb zonen e shtepite", u shpreh Rama. /albeu.com/
Shtuar më 10/11/2012, ora 13:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori