Rama në Kavajë: Rrugët nuk do të jenë më si në Kandahar (FOTO-LAJM)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot rrugën hyrëse për në Kavajë. Duke postuar në rrjetet sociale foto nga punimet, Rama shkruan se 2.5 km e saj, deri në mars do të pësojnë një transformim rrënjësor nga modeli Kandahar në standarte europiane.

Me rritjen e buxhetit, – shton ai, – falë punës plot mund e durim, mbi 51 projekte do marrin financim të plotë dhe 100 të tjera, financim të pjesshëm. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori