Rama sfidon protestuesit, pi kafe vetëm 20 metra larg çadrës së demokratëve (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama mësohet të jetë kthyer nga Kosova ditën e sotme dhe pavarësisht se opozita është e mbledhur para kryeministrisë duke protestuar për një qeveri teknike, ai duket mjaft i relaksuar.

Disa foto të shpërndara online tregojnë kryeministrin Rama duke pirë kafe në Hotel Rogner, vetëm pak metra larg protestës ku opozita kërkon rënien e qeverisë.

Rama shfaqet në këtë foto në krah të deputetit Aqif Rakipi dhe duket aspak i shqetësuar nga protesta që po zhvillohet.

Rikujtojmë se herën e fundit ku kryeministri Rama është shfaqur në publik me deputetin Aqif Rakipi, ishte në kohën e reformës në drejtësi, kur Rama flitej se po kërkonte mes deputetësh numrin 71 për një qeveri pa Ilir Metën./albeu.com/
Shtuar më 19/02/2017, ora 12:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori