Rama në Stamboll: Drekë me Erdogan për projektin e aeroportit të Vlorës
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Stambollit ku është takuar me Presidetin turk Rexhep Taip Erdogan.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Rama ka shpjeguar arsyen e vizitës së tij dhe bëhet fjalë për bisedime me presidentin turk sa i takon disa projekteve të rëndësishme për vendin tonë, si dhe një sërë investimesh strategjike.

“Drekë në Stamboll me Presidentin Erdogan për projektin e aeroportit të Vlorës, linjën ajrore shqiptare e investime të tjera strategjike”, -shkruan kryeministri Rama./albeu.com/

Shtuar më 04/02/2017, ora 13:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori