Rama merr goditjen e fortë nga Gjermania: Nuk hapen negociatat!

Pëlqej
Kryetari i Komisionit parlamentar për çështjet e Bashkimit Europian në Bundestag ka takuar dje kryeministrin Edi Rama gjatë vizitës së tij në Gjermani.

Mësohet se Gunther Krichbaum ia ka thënë copë kryeministrit Rama se "hapja e bisedimeve me BE është e parakoshme dhe reformat janë të pamjaftueshme", raporton albeu.com.

"Ia thashë edhe shumë personalisht që hapja e negociatave është e parakohshme.

Përpjekjet e deritanishme për reforma nuk mjaftojnë", shkruan Gunther Krichbaum në faqen e tij në Facebook. /albeu.com/

Shtuar më 26/04/2018, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori