Rama kujtohet për popullin: Nuk jam aq budalla
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një konferencë me gazetarët se nuk ka ndërmend t'i dalë kundër asaj se cfarë do populli, referuar këtu listave të hapura.

“Nuk jam aq budalla sa mos të kuptoj se atë shqiptarët e duan në 80 përqind të tyre ta refuzoj. Si mund ta refuzojmë ne diçka që populli e do, tani ku hyn këtu perspektiva evropiane përveçse e mirë.

Nuk jemi këtu për të marrë urdhra dhe ultimatume nga një grupim partish që janë në anën e kundërt të historisë, ne jemi këtu për tu udhëhequr. Pas 7 vitesh unë e di që një qeverisje ballafaqohet se boshllëqe e të meta, se sa pas një viti, po unë nuk di që populli të jetë i mërzitur më shumë opozitën se me ne, edhe ata që janë të mërzitur me ne e kanë nga opozita.”, tha ai.

Shtuar më 15/07/2020, ora 13:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori