Vetëdorëzohet një nga vëllezërit që vrau teknikun e kondicionerëve
Rama kritikë Kosovës që u vetëpërjashtua nga "minishengeni"
Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët pas takimit në Ohër, kryeministri Edi Rama kritikoi Kosovës që nuk ishte e pranishme në këtë samit. Sipas tij vetëpërjashtiminuk i shërben interesta të qyetarëve të Kosovës, ndërsa theksoi se nuk ka ndryshuar qëndrim që Serbia duhet të njohë Kosovën.

“Do hapin kufijtë e rajonit për 4 liritë e lëvizjes të garantuara nga Bashkimi Europian, por jetësimi i 4 lirive përfshirë dhe Bosnjen dhe Serbinë që nuk e njohin Kosovën nuk do të thotë që Shqipëria ka dryshuar qëndrim për Serbinë, as unë nuk kam ndryshuar mendim që siç deklarova në Beograd Serbia duhet të njohë Kosovë.

Por nuk ka arsye që kosova të vetëpërjashtohet dhe asnjë arsye që Shqiëpria e Kosova mos mbrojnë interesat e qyetarëve që kalojnë prëmes integrimit, dhe jo vetëpërjashtimit e izolimit.

Kanë kaq vite që heqin të zitë e ullirit në kufi mes Kosovës. A do të donin të vazhdonte njësoj historia me mallra që presin në radhë me orë e ditë e njerëz me radhë kilometriek apo do donin që edhe mes Shqiëpri Kosovë të çelet liria e lëvizjes.Shtuar më 10/11/2019, ora 13:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori