Rama: Kjo nuk eshte perpjekje si gjithe te tjerat
Albeu.com
Kryetari i PS-së Edi Rama është shprehur në protestën e opozitës se kjo nuk është përpjekje si gjithë të tjerët. Rama duke i përgjigjur skeptikëve të cilët i kanë dërguar mesazhe në të cilat theksojnë se ata që nuk hanë 10 ditë bukë ...... s'kanë fuqi të rrinë edhe jo më të mbajnë fjalim theksoi se “kur një njeri i zakonshëm rri 10 ditë pa bukë dhe ndjen nevojën e jashtëzakonshme për liri dhe për të drejta për dinjitet bëhet i jashtëzakonshëm”.
“Nuk është ushqimi që vjen nga goja që i mban gjallë por ushqimi nga shpirti i cili duke thyer çdo ligj të natyrës i bën ata të jashtëzakonshëm” theksoi Rama.

Ndërkohë, këngëtarja Elsa Lila i bashkohet grevës së urisë të Partisë Socialiste dhe mbështetësve të saj.
Shtuar më 09/05/2010, ora 12:30
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori