Rama: Jam i pikëlluar me tragjedinë në Maqedoninë e Veriut
Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime për viktimat e aksidentit tragjik në Maqedoni, ku humbën jetën 13 pasagjerë dhe mbetën të plagosur 29 të tjerë, si pasojë e përmbysjes së një autobusi udhëtarësh në autostradën Shkup-Tetovë.

Kreu i qeverisë shqiptare, shpreh solidaritetin e tij ndaj familjarëve të të ndjerëve, si dhe të plagosurve, duke theksuar njëkohësisht pikëllimin për tragjedinë e ndodhur në vendin mik, siç ai e quan.

"Pikëllim për tragjedinë e autobusit në vendin fqinj të Maqedonisë së Veriut, ku numri i viktimave e të plagosurve ka tronditur e shqetësuar aq shumë familje. U jemi pranë shpirtërisht të gjitha familjeve dhe të gjithë vendit mik", shkrun shefi i mazhornacës shqiptare në një postim në rrjetin social Twitter.
Shtuar më 13/02/2019, ora 22:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori