Rama ironizon ish-deputetët e PD-së: Gaz Salianji e Ervin Duma
Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit mohon kategorikisht mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme por dhe futjen e deputetëve që dogjën mandatet më në kuvend.

Rama ndwr tw tjera tha se në marrëveshjen që kishte bërë me Lulzim Bashën, kishte si pakt që të njiheshin zgjedhjet. Ndërkohë që ka ironizuar me drejtuesit e PD-ë, duke u ndryshuar emrat dhe duke i krahasuar me ata që kohës kur selia blu drejtohej nga Berisha.

“Ne mundëm Berishën me Topallin dhe Bodën, dhe s’do mundim dot Lulzim Bashën me Gaz, Gaz si e ka ai, Gaz Salianjin dhe me Ervin Dumën”, tha Rama.
Shtuar më 03/04/2019, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori