Rama: Investoni për nesër duke shlyer detyrimet për energjinë
Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama edhe një herë tjetër i është rikthyer energjisë dhe shlyerjes së detyrimeve. Sipas tij, pas vjedhjeve dhe investimeve të pakta, ka ardhur koha per ndryshim.

"Të paguash energjinë sot, do të thotë të investosh për nesër! Për veten dhe për vendin. Kush nuk ka lidhur ende marrëveshje, të mos e humbasë ofertën lehtësuese deri në 28 shkurt.

E pamë të gjithë se si moti i rënduar i fundvitit nxorri në dukje edhe njëherë, kudo nëpër Shqipëri, gjendjen e mjerë ku është katandisur në njëzet vjet sistemi i shpërndarjes së energjisë. Si mund të ishte ndryshe pas njëzet vjetësh vjedhje pafund dhe investime me pikatore!...

Duke u kthyer në rrugën e ligjit, duke ulur vjedhjet, rritur arkëtimet dhe nisur investimet reale në rrjet, kemi filluar një ndryshim vërtet historik.

E sa më shpejt t'i japim fund vjedhjes dhe mospagimit korrekt të energjisë, aq më parë do të kemi jo vetëm një rrjet shpërndarjeje të rimëkëmbur, po edhe mundësi të reja për investime në sektorët e tjerë.

Më shumë për arsimin, shëndetësinë e me radhë, me paratë që deri sot kanë shkuar për të mbuluar gropën e hajdutërisë çmendurake që zgjat prej dy dekadash -Jo pak, 150 milionë euro çdo vit! Kurajo!", përfundon Rama. /albeu.com/
Shtuar më 06/01/2015, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori