Rama inspekton punimet në sheshin “Nënë Tereza” (FOTO-LAJM)

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Territorit, Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet që po kryen në sheshin “Nënë Tereza”, në kuadër të vizitës që Papa Françesku do të zhvillojë në 21 shtator në Shqipëri.


Këshilli i Ministrave ka akorduar një fond prej 56 376 734 (pesëdhjetë e gjashtë milionë e treqind e shtatëdhjetë e gjashtë mijë e shtatëqind e tridhjetë e katër) lekësh, me qëllim mbulimin e shpenzimeve për pastrimin e fasadave të godinave rreth sheshit “Nënë Tereza”, prishjen dhe transportin e mbetjeve të ndërtimit. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori