Rama i shqetësuar për Vuçiç, e merr në telefon
Ditën e premte, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu drejtua spitalit ushtarak në Serbi për shkak ptë problemeve me zemrën.

Ditën e djshme, këshilltarja e tij, Suzana Vasiljeviq, deklaroi se Vuçiç ka dalë nga spitali dhe se gjendja e tij është përmirësuar.

Për shëndetin e tij, mësohet të jetë interesuar dhe kryeministri Rama i cili ka telefonuar presidentin serb.

Presidenti pranoi një numër të madh mesazhesh nga presidentët e botës Macron, Anegla Merkel, kryeministri i Shqipërisë, Borut Pahor, Dodik”, ka deklaruar këshilltarja.

Të tjerë që u interesuan janë dhe presidenti i Francës, Emanuel Makron, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel.


Shtuar më 18/11/2019, ora 10:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori