Rama i shqetësuar për vonesat e reformave
Kreu i partisë Soacliaste Edi Rama ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me vonesat e kryera për reformën zgjedhore dhe atë parlametare. Në mbledhjen e grupit parlamentar Rama u shpreh se këto reforma duhet të ishin drejtë finalizimit por akoma ishte shumë larg këtij objektivi.


"Jemi shumë të shqetësuar lidhur me dështimin e procesit në raport me afatet. Sot, sipas afatit duhet të ishim drejt finalizimit të reformës zgjedhore në pak ditë të mbetura të shkurtit, jemi shumë larg këtij objektivi dhe kjo për shkak të një zvarritje nga pala tjetë. E njëjta gjë dhe me reformën parlamentare. Reforma parlamentare ka mbetur në pikat kyce të saj. Nëse këto reforma nuk kalojnë atëherë integrimi është i kompromentuar. Përgjegjësi i vetëm është qeveria shqiptare” deklaroi Rama duke shprehur vullnet për të miratuar ndryshimet që duhet të marrin konsensusin në Komisionin e Ligjeve. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2012, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori