E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Rama i shpërndan deputetëve programin qeverisës
Kryeministri i ri Edi Rama i shpërndau deputetëve sot programin e qeverisë, e cila do të udhëheqë vendin për 4 vitet e ardhshme. Bashkë me programin, është shpërndarë edhe një letër personale nga kryeministri për cdo ligjvënës që ulet në karriget e Kuvendit të Shqipërisë.

PS dhe LSI pas zgjedhjeve të 23 qershorit, ngritën grupin e punës e cila bashkërendoi dy programet e forcave më të mëdha të koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Evropiane”, me qëllim një bashkëqeverisje më të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori