Rama i përgjigjet Macron pas dritës së ‘kuqe’ për negociatat
Rama rikujton një shprehje të shkrimtarit dhe diplomatit të njohur me origjinë meksikane Octavio Paz.

“E vetmja gjë që e bashkon sot Europën është plogështia e saj përballë fatit”.

Ndërsa ndodhet në Bruksel, me sa duket Rama ka gjetur këtë diçitur për të shprehur atë çfarë mendon për atë çfarë nuk e arriti dot politikisht, marrjen e një përgjigjeje pozitive për hapjen e negociatave.

Shtuar më 16/10/2019, ora 23:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori