Rama i kritikoi publikisht, Gjici: Kërkojmë ndjesë!
Pas reagimit të ashpër të kryeministrit Rama për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" të publicistit Veton Surroi, ka reaguar edhe kryetari i Bashkisë së Kukësit Safet Gjici.

Rama e cilësoi këtë vendim si lajthitje kolektive, ndërkohë që Gjici shton se ishte një veprim i nxituar dhe se kërkon ndjesë për këtë vendim.

"Në emër të Bashkisë Kukës kërkoj ndjesë për veprimin e nxituar sot në Këshillin e Qarkut , lidhur me vendimmarrjen për heqjen e Titullit “Qytetar Nderi” Veton Surroit, pas kërkesës së 57 familjeve të Dëshmorëve të UÇK!

Duke u ndjerë shumë pranë atyre familjeve dhe dhimbjes së tyre në raport me këtë kohë lëndimesh për UÇK nuk e menduam më gjatë kërkesën e tyre emocionale. Safet Gjici, kryetar i Bashkisë Kukës."- shkruan Gjici.

Shtuar më 27/11/2020, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori