Rama i ftoi për negociata, reagojnë njëzëri studentët
Studentët prej 6 ditësh janë në protestë për të kërkuar të drejtat e tyre në Universitete publike.

Së fundmi në lidhje me këtë protestë ka ardhur edhe një reagim nga Edi Rama, ku i fton të dialogojnë.

Ai i fton një bashkëbisedim Live në Facebook, por studentët kanë reaguar të indinjuar për këtë lloj ftese.

Ndërkohë studentët vazhdojnë me protesta dhe nuk pranojnë negociata dhe kanë mohuar thirrjen e Ramës.

Sipas tyre bisedime të tilla nuk bëhen në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 09/12/2018, ora 16:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori