Rama humb kontrollin: Jeni në vete apo jo, keni ik për ...
Vijojnë debatet në Kuvend, në lidhje me drogën dhe mbetjet.

Deputeti demokrat, Astrit Patozi, është shprehur se Shqipëria është shndërruar në Kolumbi të Evropës. Ndërsa i ka bërë thirrje opozitës të marrë kosën dhe të korrë këtë qeveri.

“Opozita duhet të marrë kosën që tani dhe të korrë këtë qeveri, dhe jo të korrë kanabisin. Shqipëria është shndërruar në Kolumbi të Evropës”, ka thënë Patozi.

I menjëhershëm dhe tepër i ashpër ka qenë reagimi i kryeministrit Rama, i cili ka theksuar se Patozi foli me veten, jo me popullin. Ndërsa i është vërsulur deputetit, duke i thënë se si nuk i vjen zor që e krahason Shqipërinë me Kolumbinë.

Patozi foli me veten, jo me popullin. Bëri një art më vete. Si nuk iu vjen zor që e quani Shqipërinë Kolumbi. Flisni broçkulla. Jeni në vete apo jo. Shqipëria është një mizë në gjithë këtë histori. E dini çfarë ishte Kolumbia apo e keni dëgjuar nga përrallat e Saliut. Si flisni kështu. Keni ik për Lumin e Lanës”, ka thënë Rama./Albeu.com/
Shtuar më 22/09/2016, ora 19:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori