Rama: Dorëheqja, lëvizje e detyruar
Edi Rama
Kryetari i Partisë Socialiste gjatë një bashkëbisedimi të zhvilluar me studentë të Akademisë Politike të Partisë Socialiste ka parashtruar në fokus të analizës së tij veprimin e fuqishëm opozitar përballë një skandali qeveritar, pas të cilit nuk qëndron thjesht një njeri si një individ i shkëputur, por që mishëron një kulturë dhe moral qeverisës.

Dorëheqjen e Metës nga detyra e tij si zëvendëskryeministër dhe ministër i METE-s, Rama e cilësoi si “lëvizje të detyruar”.

“Pavarësisht dorëheqjes, METE i mbeti sërish LSI-së. Kjo tregon se METE trajtohet si një domen i një partie, e cila është futur në një bashkim kusarësh”, argumentoi Rama.
Shtuar më 16/01/2011, ora 12:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori