Rama -Davutoglu: Partneritet strategjik, këshilltarë turq në disa fusha
Pëlqej
Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot mbështetjen e vazhdueshme që Turqia i ka dhënë Shqipërisë. Gjatë një takimi me ministrin e Jashtem te Turqise, Ahmet Davutoglu, Rama u shpreh se partneriteti strategjik mes dy vendeve do të forcojë më tej edhe bashkëpunimin në të ardhmen.

Ndërsa ministri Davutoglu uroi Kryeministrin Rama për fitoren e zgjedhjeve dhe marrjen e detyrës së re në qeverisjen e vendit.

Kryeministri Rama dhe Ministri i Jashtëm Davutoglu biseduan edhe për zhvillimin e mbledhjeve të përbashkëta të dy kabineteve qeverisëse, si edhe për këshilltarët turq në fushat e energjisë, ekonomisë, shëndetësisë dhe rendit publik që do të asistojnë nga afër sektorët përkatës”-njofton zyra per shtyp. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2013, ora 14:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori