Rama "bie" në Kuvend, i vjen në ndihmë Tom Doshi
Pëlqej
Një situatë e çuditshme ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Kuvend, ku edhe pse mori 73 deputetë nga zgjedhjet e fundit, kryeministrit Rama i janë dashur votat e të tjerëve për të bërë kuorumin e nevojshëm.

Kur u bë votimi për prezencën për të kaluar të votimi i ligjeve, në sallë gjendeshin 74 deputetë, pesë prej të cilëve nuk ishin socialistë.

Ata ishin 3 nga PDIU, Robert Bitri i LSI dhe Tom Doshi.

U deshën votat e këtyre të fundit që maxhoranca të kalonte në votim ligjet.
Shtuar më 24/05/2018, ora 16:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori