Rama-Berishës: Dialog dmth vullnet, jo kafemuhabet
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar pas kritkave të kryeministrit Berisha të bëra gjatë mbledhjes së kryesisë së PD-së. Në një reagim të tij në rrjetin social Twitter ai shkruan se reformat i ka bllokuar KM se s`ka vullnet politik për zgjidhje politike, jo teknicienet e matematicienet! Dialog dmth vullnet jo kafemuhabet.

“Te bardhen të zeze e të zezen të bardhe KM e ka mesuar në shkollën e Enverit, s`ia kalon kush këtu po unë perseris: Vullnet politik jo dokrra!Reformat i ka bllokuar KM se s`ka vullnet politik për zgjidhje politike,jo teknicienet e matematicienet! Dialog dmth vullnet jo kafemuhabet. Saliu llastohet cuditshem si teze nazema dhe që po i luten për kafe, nderkohe që sot tryezen e dialogut politik e kerkon interesi kombëtar!” shkruan ai në twitter. /albeu.com/
Shtuar më 29/05/2012, ora 19:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori