Rama: Berisha tė heqė postbllokun e korrupsionit
Pëlqej
Edi Rama
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nuk ka vonuar reagimi i selisė rozė nė lidhje me akuzat e kryeministrit Sali Berisha i cili akuzoi opozitėn se kishte “gisht” nė bllokimin e projektit tė interkonjuksionit.

Kreu i PS-sė nė njė konferencė pėr mediat u shpreh se bllokimi i kėtij projekti ishte njė sjellje arrogante e qeverisė ndėrsa i bėri thirrje kėsaj tė fundit tė heqė postbllokun e korrupsionit pėr kėtė projekt.

Berisha foli pėr klikėn e mafias duke akuzuar si zėdhėnės tė mafias KfĖ, gazetėn ‘Zėri” dhe natyrisht edhe opozitėn.

"Nuk e di nėse tek mafia futet edhe partia e koalicionit tė saj i cili deri tashme ka mbajtur njė qendrim tė kundėrt mė qeverinė. Berisha pretėndon se ne mbrojmė ofertėn mė ēminin mė ta lartė. Bllokimi i kėtij projekti ėshtė haptas kundėr interesit publik. Kryeministri la nam pėr pėrzgjedhjen e kompanisė e cila do tė ndėrtojė parlamentin duke zgjedhur kompaninė mė ēmimin mė tė lartė. Qėndrimi pėr bllokimin e linjės sė interkonjuksionit ėshtė njė sjellje arrogante e qeverisė shqiptare. Nė emėr tė opozitės i bėj thirrje qeverisė tė heqė postbllokun e korrupsionit pėr kėtė projekt kaq tė rėndėsishėm. Pėrrallat mė tė bukura tė mafias i tregojnė kapot e mafies. Nuk e di nėse Saliu ėshtė nė rolin e kapos" ėshtė shprehur Rama. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2012, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu