Rama: Berisha të heqë postbllokun e korrupsionit
Pëlqej
Edi Rama
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nuk ka vonuar reagimi i selisë rozë në lidhje me akuzat e kryeministrit Sali Berisha i cili akuzoi opozitën se kishte “gisht” në bllokimin e projektit të interkonjuksionit.

Kreu i PS-së në një konferencë për mediat u shpreh se bllokimi i këtij projekti ishte një sjellje arrogante e qeverisë ndërsa i bëri thirrje kësaj të fundit të heqë postbllokun e korrupsionit për këtë projekt.

Berisha foli për klikën e mafias duke akuzuar si zëdhënës të mafias KfË, gazetën ‘Zëri” dhe natyrisht edhe opozitën.

"Nuk e di nëse tek mafia futet edhe partia e koalicionit të saj i cili deri tashme ka mbajtur një qendrim të kundërt më qeverinë. Berisha pretëndon se ne mbrojmë ofertën më çminin më ta lartë. Bllokimi i këtij projekti është haptas kundër interesit publik. Kryeministri la nam për përzgjedhjen e kompanisë e cila do të ndërtojë parlamentin duke zgjedhur kompaninë më çmimin më të lartë. Qëndrimi për bllokimin e linjës së interkonjuksionit është një sjellje arrogante e qeverisë shqiptare. Në emër të opozitës i bëj thirrje qeverisë të heqë postbllokun e korrupsionit për këtë projekt kaq të rëndësishëm. Përrallat më të bukura të mafias i tregojnë kapot e mafies. Nuk e di nëse Saliu është në rolin e kapos" është shprehur Rama. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2012, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}