1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit
Rama bën pehlivanin me Europën: Turp, shyqyr që ishim ne
Nga takimi informal i vendeve të Ballkanit në Durrës, kryeministri Edi Rama foli për Kryeministri Edi marrjen e 20 emigrantëve nga Eritrea të bllokuar në Itali.

Ai edhe njëherë thumboi vendet e BE-së që refuzuan marrjen e emigrantëve duke e cilësuar një shfaqje turpi.

“E kemi bërë sepse nuk mund të rrinim spektatorë përballë një shfaqjeje turpi ku njerëz që janë larguar nga ferri u kthyen në të burgosur të impotencës politike apo europiane po të doni.

Në pozitën e dikutj që rri e shikon dhe thotë po bëj timen, ne bëmë atë që mundëm.

Ishte rasti dhe është rasti për të kujtuar se Ballkani në krizë e 2015 ka bërë atë që duhej ta kishte bërë gjithë Europa.

Ishte gjest krejt i natyrshëm”, tha Rama.
Shtuar më 27/08/2018, ora 13:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori