Rama: 47 mijë nxënës dhe 2 mijë mësues, përfituesit e "klasës dixhitale"
Në një aktivitet për prezantimin e projektit të dixhitalizimit të shkollave, kryeministri Rama tha se 47 mijë nxënës dhe mbi 2 mijë mësues të 60 shkollave të vendit do të jenë përfituesit e parë të projektit "klasa dixhitale".

"Fazë të re dhe transformim radikal në qasjen ndaj shkollës, por edhe në marrëdhëniet mes mësuesve, nxënësve dhe prindërve dhe në raportin e të tre këtyre komponentëve me dijën që duhet të garantojë shkolla", tha ai. /albeu.com/
Shtuar më 07/04/2015, ora 12:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori