“Radarët fiken për llogari të trafikantëve”, Ndreu i përgjigjet Berishës
Me anë të një statusi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar "fikjen e radarëve për llogari të trafikantëve".

"Radarët fiken dhe ndizen për llogari të trafikantve me urdhër të Paulinit sa herë do Paulini dhe partia... I bëj thirje prokurorit të ndalojë këtë maskara që po shkatërron administratën detare për të mbush xhepat e tij dhe të Tauland Allkes..."- shkruan Berisha në Facebook.

Për këtë ka reaguar vetë Paulin Ndreu, vëllai i deputetit të PS-së Pjerin Ndreu.

Statusi i plotë:

Saliu dhe fabula e shpifesit prefesionist
Fabula e shpifesit vazhdon dhe Saliu i cili do te largoje vemendjen nga laku i drejtesise qe po e mbërthen nga krimet qe ka bere, me leshohet mua me hienat e tij duke shpifur situata te paqena dhe absurde. Sali ta kuptoj hallin por nuk ta zgjidh do, ta kuptoj edhe situaten por nuk te ndihmoj dot edhe nqs vetsakrifikohem per ty.

Nuk mundesh qe kerkesen per ballafaqim me Izetin ta mbulosh me shpifjet ndaj meje. Por ashtu siç kam thene edhe me pare une nuk i kthej pergjigje nje njeriu si ti qe ka lyer duar me gjak shqiptaresh, qe ka vrare e ka hedhur ne ere njerez. Une do ju kthej pergjigje njerzeve te ndershem qe kane nevoje per sqarim. Ata qe te kane derguar shpifje te tilla duan ta kthejne Drejtorine Detare ne kohen tende kur e shqyenin dhe e grisnin nga te gjjtha anet.

Ata kujtojne se duke te perdorur ty dhe ligesine tende do te me thyejne nga reformat qe kam nisur. Une e kuptoj se transferimi i dy personave u ka prishur rehatine dhe pisllikun ku kane qene, por une nuk do ndaloj as nga shpifjet dhe as nga balta qe hedhin ata dhe ti. Une jam gati te perballem me kedo, me cdo institucion apo agjensi ligjzbatuese dhe do zbatoj ligjin dhe vetem ligjin.

Sa per shpifjet pa fre dhe pa ide se une fik e ndez radaret po ju them se eshte trillimi me i madh me i trashe dhe me absurd dhe une te sfidoj ne cdo gjykate apo media se Drejtoria Detare nuk ka asnje lidhje me radaret dhe s kam asnje mundesi as ti fik as ti ndez. Per te gjithe ju miq dhe armiq rrini te qete.

Asgje nuk me ndal nga zbatimi i reformave te cilat kam marre persiper ti coj perpara. Keto reforma te cilat kerkojne guxim dhe prishje te rehatise se dikujt qe mundohet te mbrohet nga digitali Saliut, por une ju them se shpejt do njiheni me abuzimet dhe zollumet qe kane bere kata “kapitenet digital” te cilet do perballen me drejtesine.

Dhe ne fund Sali po te them: E di se ke qejf te merresh me mua se mendon se me nje shpifje vret dy zogj, por je gabuar. Nuk ta jap shansin sepse jemi si familje te paster dhe gjak ARBERI te pa perzier as me serbe dhe as me trafikante. Shihemi se shpejti ne gjykate. Te mirepres po ke burreri te vish vetë.
Shtuar më 08/06/2018, ora 17:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori