Qytetari denoncon tek Berisha ç’po bëhet me të infektuarit e COVID-19: Jemi në mëshirë të fatit
"Gjendje alarmante e COVID-19 në Tropojë, 20 persona presin më kot për testin COVID-19..."

Qytetari dixhital ka denoncuar tek ish-kryeministri Berisha rastin e shumë personave të cilët janë në gjendje të rëndë, por atyre nuk u bëhet tamponi.

Berisha e ka konsideruar si një gjendje alarmante me COVID-19 në qytetin e Bajram Currit.

Qytetari thotë se gjëndja është jashtë kontrollit, e ndërsa mjekët e qendrave nuk ju përgjigjen të sëmurëve.

Statusi i plotë

Gjendje alarmante e covid19 ne Tropoje!

Jane mbi 20 persona qe presin me kot per testin!
Te semure ne gjendje te rende qe nuk ndihmohen.
127 nuk ju shkon ne ndihme.
Personeli mjekesor pa mjete mbrojtese

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Persh Dr Berisha ne b curre gjendja jasht kontrilli nga Cov19 mjeket e qendrave nuk ju pergjigjen te semureve ata vijne ne spital per ndihme por ne spital ska tampona ata qe kan tampon nuk nuk I pergjigjen as mjek e te spitaleve thua s ua bejne me parat e veta ka dhe nje pacjent ne gjendje te keqe me cov 19 SH GJ qe nuk i jep ndihmen njeri. As 127 nuk ju vjen ne ndihme personeli ne gjendje te mjerushme gjithqka jasht kontrolli anonim te lutem aktualisht jane mbi 20 persona qe presin per tampon. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2020, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori