Qytetari akuzon Xhafajn: Më torturoi në mënyrë ç'njerëzore kur isha 16 vjeç
Ish-Kryeministri Sali berisha ka postuar mbrëmjen e kësaj të enjte mesazhin dhe njëkohësisht denoncimin e një qytetari shqiptar, ndaj Ministrit të ri të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

mesazhin në fjalë, qytetari pretendon se kur ishte 16 vjeç, është torturuar me metoda çnjerëzore nga Xhafaj, në atë kohë hetues i regjimit komunist.

Madje ai shkon më tej, ku jo vetëm ka lënë shënim emrin dhe numrin e tij të telefonit, por qytetari thekson se është gati të përballet në çdo vend me ministrin e ri.

"Pershendetje Xhavit!

Une e lexova sot ne çader mesazhin tuaj por mundesisht lidhu me emisionin "Opinion" per te kuptuar se me te zinj se sa xhelati qe te torturoi ty jane avoketerit e tyre, Çimka dhe Vangjeli! Thuaju shqiptareve te verteten! sb

"Pershendetje Doktor Berisha nga Suedia jam Xhavit Koni nga Kruja jetoj ne Suedi Fatmir Xhafen e kam pas hetues ne vitin 1986 ne kruje une kam qene 16 vjec dhe ka perdor tortura cnjerzore ndaj meje dhe shume tjerve jam gati te vij nga Suedia dhe te perballem me te ne cdo televizjon ball per balle dhe tja them te gjitha ne sy cfar ka bere me respekt Demokrat me shpirte Xhavit Koni numri im i telefonit 0046762472771" shkruan Berisha /Albeu.com/
Shtuar më 16/03/2017, ora 23:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori